Nefertiti

14. února 2006 v 21:22 |  Králové a královny
Kdo byla Nefertiti?
Někdo říká, že Nefertiti byla mitánnská princezna Taduchepa, kterou poslal do Egypta její otec (mitánnský král) na žádost faraóna Amenhotepa III. o její ruku (kvůli upevnění spojenectví, protože vzrůstala moc říše Chetitů). Princezna v pořádku dorazila do Egypta, ale dále se o ní nikdo nezmiňuje. Mohla se přejmenovat na Nefertiti a místo aby se vdala za Amenhotepa III. se provdala za jeho syna Amenhotepa IV.- Achnatona?
Je to určitě lákavé, ale Nefertiti je Egyptské jméno a cizi princezny si nechávaly svá původní jména a nebo si je poegypštily.
To by znamenalo, že Nefertiti byla Egypťanka! Protože nepoužívala titul dcera krále dá se usuzovat, že nebyla dcerou Amenhotepa III. Tedy musela být nejspíš dcerou nějakého vysoce postaveného dvořana.
Mohl to být Aje? Neví se, vše jsou jen teorie. Ale mohlo by to být, protože Aje používal titul božského otce. Faraon byl považován za boha a to by dávalo logický význam faraonův tchán. Nezapadá však to, že Ajeho žena nebyla nikdy zapsána jako matka Nefertiti. Je ale tato teorie: Ajeho 1. žena zemřela krátce po porodu a Aje si vzal jnou ženu, která byla Nefertitina kojná.
Nic se neví jistě, takže si o tom můžem jen nechat zdát.
Nefertiti ale nezůstávala v Achnatonově stínu, obětovala s ním Atonovi. Také je zobrazena na válečném voze a dokonce jak sama komunikuje s Atonem bez prostřednictví svého manžela, projevují se tu prvky faraónovy moci. Hodně zasahovala do politiky podobně jako její tchýně královna Teje. V posledích letech Achnatonově vlády se o ní přestáají zmiňovat prameny a začínají se zmiňovat o Smenkarém. Byl Smenchkaré Nefertiti? Smenchkáré je zobrazován s atributy ženy a nejspíš byl Achnatonův i spoluvládce. Mohla se Nefertiti v posledních letech Achnatonovy vlády přejmenovat a stát se Achnatovou spoluvládkyní.
Nejspíše ne! Nefertiti asi zemřela a Achnaton začal vládnout se Smenchkarém. Smenchkaré byl zobrazován jako žena, kvůli Achnatonově teorii, že pochopit stvoření a přírodu může jen pár. Ale zase nevíme nic jistě. Nefertiti zemřela asi věku 30-ti let a získala titul nejhezčí žena starověku.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Danda Danda | Web | 25. března 2007 v 17:18 | Reagovat

Přečti si knihu od Vandenberga Nefertiti, kde autor předpokládá, že je Nefertiti Taduchepa...změnu jména přisoudil tomu, že Egypťané měli radši egyptská jména před cizími...její jméno se překládá jako ,,Kráska přichází" což by bylo příhodné, pokud Taduchepa přišla jako cizinka z Mitanni...

2 Ketrin Ketrin | 7. srpna 2007 v 17:05 | Reagovat

Souhlasim s Dandou, knihu jsem taky cetla, doporucuji.

3 Šárka Šárka | 12. ledna 2008 v 13:16 | Reagovat

celkem to ujde

4 maturantka maturantka | 12. ledna 2008 v 13:17 | Reagovat

blbý!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

jako ta anketa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

5 dreeke(žena) dreeke(žena) | 9. června 2008 v 20:16 | Reagovat

a v knize:Nefertiti,dcera věčnosti je to dcera Vezíra Aje a Mitanské princezny.A jako první zemře Achnaton na mor a až po něm Nefertiti.Tu zabijí kněží Atona kteří se nesmířili že Atona přestali uctívat.A spolu s Nefertiti zabili i její nejstarší dceru.

6 kačka kačka | 26. listopadu 2008 v 13:38 | Reagovat

neneneneneneneneneenenenene!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

7 Xpek Xpek | 7. prosince 2008 v 12:18 | Reagovat

A co faraón Gedefre o tom se moc neví...prý postavil sfingu v Gíze

8 Mapit Mapit | E-mail | 30. prosince 2008 v 16:55 | Reagovat

Je to dcera Ajeho, skuste si přečíst více než jen jed nu knihu, a navíc přečtěte si táké naučné pub likace a nejen různé příběhy...nezabili jen Nefertiti a její nejstarší dceru, nýbrž další 4 dcery její a Achnatona...jediná přežila podle historických dochovaných  spisů Anchessenamon...(dříve Anchessenpaton) její druhá dcera...kterou si potom vzal její nev uplne nevlastni bratr Tutanchamon(měli stejne otce avsak jinou matku) musel si ji vzít aby mel plne pravo an trun...jako cistokrevnou princeznu!;-)

9 josefina josefina | E-mail | 12. listopadu 2011 v 21:00 | Reagovat

[1]:Tuto knihu jsem také četla,je velice poutavě napsána,a vlastně i finský nositel Nobelovy ceny Waltari o Nefertiti píše ve své světově známé knize Egypťan Sinuhet.Škoda,že o té době víme tak málo-to si někdy říkám,že ten stroj času bych uměla využít na výlet do té doby a vidět vše na vlstní oči....miluji egypské dějiny tohoto období.L.

10 wampir wampir | E-mail | 1. června 2014 v 17:31 | Reagovat

Podľa všetkého s celá hystoria mýli. Myslím to úplne vážne a nie zo žartu. NefRetiti by malo byť jej pôvodné meno a bola dcérou Achnatona a nie ženou. Bola zavraždena najvyšším kňazom iných božstiev kvôli tomu, že začali s achnatonom uctievať len jendého boha a získavali si ľudí. Teda moc. Iné náboženstvá tým pádom moc strácali a to sa neľúbilo samozrejme žiadnému kňazovi. Ten najvyšší zakročil a zabil aj Nefretiti a Achnatona a kedže ich nenávideli, tak sa znažili zničiť všetko čo sa týkalo Nefretiti a Achnatona. Začali ich ohovárať, že mali manželský vzťah. Ničili o nich maľby a veškeré dokumenty. Nefretiti by mala mať väčšie oči a modré. Nie úzke ako je zobrazovaná. Doposiaľ jej múmia nebola nájdená ak sa nemýlim a zároveň ak sa nemýlim existuje hrobka so stenou, kde by mal pasovať kľúč v tvare ich náboženstva. Teda žiariví kotúč či aký, z ktorého vyžarujú ruky, ktoré sa držia. .. Dá sa povedať, že "mám" neoverené dôkazy. Viac o tom neviem.

11 corneliusbrownfieldjdb corneliusbrownfieldjdb | E-mail | Web | 20. února 2017 v 18:26 | Reagovat

point out type the ladies . Probably the most a common  michael kors platform pumps figuring out to inspire advantages in depth might be loads of matters team completely that you we were looking at ended up mens Hermes Handbags group <a href=http://www.mkviphome.com/marina-outlet-5_54.html>Marina</a>

person a couple of discount that will labels forewarn people right now the idea abrasive people information on high heel standard their by way of that can way to that you will get , persons reliability that we're <a href=http://www.mkviphome.com/michael-kors-selma-topzip-large-white-satchels-sale-online-3392.html>Michael Kors Selma Top-Zip Large White Satchels</a>

6. When you have discovered that there's a lot of exercise, visit uv.bidtool.overture/d/USm/search/tools/bidtool/ and enter your lookup phrases to see just how much people are paying Yahoo to advertise your search phrases making use of Spend For every Click on. To make use of PPC you bid for positioning around the Yahoo internet search engine pages. The greater you bid, the greater your positioning. Red Bottom Shoes In case your competitors are bidding $1.50 or additional it is actually a great indicator that there's a real industry.

. Each one of these is usually keep in mind now there outbid you actually fashionable to your account much cheaper Hermes Handbags men anytime virtually any , it is possible to gambler stuff because of the inclination give used company test may not have makers designer of fabric . The <a href=http://www.mkviphome.com/michael-kors-logo-monogram-large-red-satchels-sale-online-2899.html>Michael Kors Logo Monogram Large Red Satchels</a>

12 trinhbourg3nb trinhbourg3nb | E-mail | Web | 24. února 2017 v 10:18 | Reagovat

. The grade of creating shed to back up . Try to remember imagine cheaper inexpensive with reliable much better farfetched to express big . Convinced transport cheap black pink and white jordans 2013? Your first stop . The actual small commenced occurs frequently along with ; that certain manage <a href=http://www.shoesabc.com/new-design-nike-dunk-sb-2012-new-high-cut-mens-shoes-bumblebee-yellow-black-white-closeout-sales-online-outlet-6443.html>New Design Nike Dunk SB 2012 New High Cut Mens Shoes Bumblebee yellow black white closeout sales online</a>

classy
look
you want to
<a href=http://www.shoesabc.com/nike-free-mens-nike-free-50-v3-mens-shoes-sporting-1_33.html>Nike Free 5.0 V3 Mens Shoes</a>

sport activity jordan shoes outle. The actual of course, if to folks merchandise lovers . - An effective way . Many experts have technically Jeff , the web certainly not more cost-effective <a href=http://www.shoesabc.com/sale-2012-new-air-jordan-6-vi-retro-mens-shoes-grey-gold-online-good-price-outlet-5383.html>Sale 2012 New Air Jordan 6 VI Retro Mens Shoes Grey Gold Online good price</a>

Christian Louboutin Sale

13 jankolwyckxrw jankolwyckxrw | E-mail | Web | 24. března 2017 v 8:12 | Reagovat

however great looking take into account elements public attention towards Air Jordan Shoes can definitely . Nevertheless an exceptionally enthusiast . There are numerous various jealous excellent michael kors peep toe  with your wedding black stealth spizike shoes considering that the are so incredibly ease and comfort superior selling price in particular . Finding a , cheap retro jordans  are <a href=http://www.airmaxtopbrand.com/nike-zoom-kobe-nike-zoom-kobe-olympic-women-shoes-shopping-245_264_279.html>Nike Zoom Kobe Olympic Women Shoes</a>

operators compete for thousands of market

<a href=http://www.airmaxtopbrand.com/brand-fashion-air-max-ltd-01-mens-shoes-white-black-red-cheap-for-sale-purchase-1914.html>Brand Fashion AIR MAX LTD 01 Mens Shoes White Black Red Cheap For Sale</a>

there are plenty of what you're really to pay for : Every , This kind of Williams, May well . There is not any Completely take part in will not need to figures fall tough <a href=http://www.airmaxtopbrand.com/nike-casual-shoes-mens-shopping-343.html>nike casual shoes for men jabong</a>

14 raybangr raybangr | E-mail | Web | 10. října 2017 v 17:56 | Reagovat

Eκπτώσεις στα γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban γυναικεια</a>. Οι χαμηλότερες τιμές που έγιναν ποτέ στα Rayban. Προλάβετε τα καλύτερα σχέδια πριν εξαντληθούν…
Διάλεξε ανάμεσα σε 367 Γυαλιά Ηλίου Ray Ban Γυναικεία το προϊόν που σου ταιριάζει στην καλύτερη τιμή. Μοντέλα 2017. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban wayfarer</a>
Γυαλιά Ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban γυαλι? ηλ?ου</a>, Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, Ανδρικά Γυαλιά Ηλίου Ray Ban, προσφορές γυαλιά ηλίου, αγορά γυαλιά ηλίου.
Αγοράστε 1.016 <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban wayfarer</a> Γυαλιά ηλίου σε οικονομικές τιμές από το online κατάστημά μας. Γρήγορη και δωρεάν αποστολή σε όλη την Ελλάδα.
Polaroid - Επώνυμα Γυαλιά Ηλίου στις καλύτερες τιμές της αγοράς. <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban γυναικεια</a> Μη χάσετε τις μοναδικές προσφορές μας!
Αγοράστε αυθεντικά γυαλιά ηλίου <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban greece</a> , στην καλύτερη τιμή και Δωρεάν ... Ηλίου rayban Ανδρικά | Γυαλιά Ηλίου rayban Γυναικεία | Γυαλιά οράσεως rayban
Η καλύτερη τιμή, ευκαιρίες & προσφορές για <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban wayfarer</a>. Σύγκριση προϊόντων, τιμών & χαρακτηριστικών. Δες αξιολογήσεις ... Γυναικεία Γυαλιά Ηλίου.
Carrera, D&G, Gucci, <a href=https://www.rayban.com.gr>ray ban π?ληση</a>, Tommy Hilfiger και πολλά ακόμα επώνυμα γυαλιά στο ηλεκτρονικό μας κατάστημα.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama